Registruotis
Suma: 4,99 Lt Pirkti
Užsakymo peržiūra

Darbo laikas:
I-V 10.00 - 21.00
VI10.00 - 17.00
VII nedirbame
 
 
 
   
     
     
 
 

Naujienos

 
 

Naudinga
informacija

 

Tiekėjai

 
 

Kontaktai  Mėsa  
  Pieno produktai  
  Bakalėja  
  Konditerija  
  Vaisiai ir daržovės  
  Kitos prekės  
  Buitinės prekės  
  Paslaugos  
 
Jūsų atsiliepimai
 
     
 
 
 
 

Lydytas sviestas GHI (angl. ghee) - ir Maistas, ir Vaistas!


Šį produktą galite įsigyti mūsų krautuvėlėje "Gamtos ambasada".

Lydytas sviestas Ghee naudojamas kaip maisto produktas bei vaistinė priemonė ajurvedoje ir aromaterapijoje. Tai grynas sviestas, idealūs kulinariniai riebalai. Jis gaunamas kaitinant sviestą ant silpnos ugnies, kol išgaruoja visas vanduo, atsiskiria tirščiai ir sviestas virsta skaidriais aukso geltonumo riebalais. Jam būdingas saldokas, švelnus riešutų prieskonis. Su juo pagamintas maistas įgauna nepakartojamą skonį bei aromatą. Be to, jis nedidina cholesterolio kiekio kraujyje. Geras skonis — ne vienintelis šio sviesto privalumas. Aukštoje temperatūroje jis neputoja ir nerūksta, nes vanduo (užverdantis esant 100°C) išgaruoja jo gaminimo metu, o baltymų (degančių esant 125°C) tirščiai pašalinami. Lydytas sviestas idealiai tinka apkepinimui, troškinimui, kepimui ir gruzdinimui. Pagardina košę ir suteikia jai blizgesio. Sriuba bei bet koks padažas įgauna kokybišką gelsvą atspalvį, bei pagerinamos maistinės savybės. Tinka dėti į maistą kūdikiams ir vaikams.
Ajurvedoje nuo seno žinomos gydomosios „Ghi“ savybės: valo ir sutepa žarnyną, išvalo jį nuo toksinų. “Ghi” puikus vaistas besiskundžiantiems dėl vidurių užkietėjimo ar sąnarių skausmo.  Taip pat gali būti tepamas ant žaizdelių, išsausėjusios odos.

Taip pat yra augalinis (palmių) lydytas sviestas GHI.
Iš tikro, tai 100 procentinis palmių aliejus, kuris savo konsistencija ir naudojimu labai primena GHI, todėl taip ir pavadintas. Jis vienas iš nedaugelio aliejų, sukietėjantis šaltesnėje temperatūroje (kaip kokoso aliejus). O naudojimas jo toks pats kaip GHI iš sviestuko karvutės (virimui, kepimui, troškinimui), tik negirdėjau ir nesiūlau jo naudoti organizmo valymui. Čia nepamainomas yra tikrasis karvutės GHI
Tačiau palmių aliejus idealiai tinka kepimui  - jis gali būti kaitinamas labai aukštoje temperatūroje.  Todėl naudojamas visuose ekologiškuose ir kokybiškuose sausainiuose kaip kokybiškas margarino pakaitalas.
Kitas privalumas - jo kaina ženkliai mažesnė.
Aš visada namie turiu abu GHI produktus ir naudoju pagal situaciją: organizmui valyti ir kai norisi aukščiausios kokybės ir skonio - naudoju karvutės sviesto GHI, blynams kepti - palmių GHI.

Atsiliepimus apie šiuos produktus skaitykite produktų kategorijose.

 
   
 
puslapiu kurimas    


Sveiko maisto krautuvėlė "Gamtos ambasada"  už Santariškių g. 71 namo, Vilnius   Tel. +370 631 111 61   El. paštas info@gamtosambasada.lt
viesosios nuomones tyrimai vejos seklos zoliu seklos внж в литве